DKIB pompgemaal Haanwijk P8201565 min

Vernieuwing poldergemaal Haanwijk

Poldergemalen
Werktuigbouwkundige installaties
Ontwerp kunstwerken

Door de leeftijd was het gemaal toe aan een grote renovatie. Daarnaast moest de capaciteit worden vergroot en was het nodig de pompen visvriendelijk te maken. Reden dus voor een grote upgrade van poldergemaal Haanwijk.

Factsheet

Opdrachtgever

Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden.

Locatie

Polder Haanwijk.
Harmelen.

Uitvoering

2019 - 2020.

Bijzonderheden

  • Totale capaciteit van 50 m3/min.
  • Visvriendelijke pompen.
  • Gedurende de werkzaamheden is de waterhuishouding in stand gebleven door de toepassing van een tijdelijke pompinstallatie die gelijk was aan de bestaande pompcapaciteit.
Pompgemaal P8201590 min

Al sinds 1997 pompt het gemaal in de polder Haanwijk water uit de Haanwijker Achtervliet via de Haanwijker voorboezem op de Oude Rijn. Door de leeftijd was het gemaal toe aan een grote renovatie. Daarnaast moest de capaciteit worden vergroot en de pompen visvriendelijk worden gemaakt.

De Kuiper Infrabouw heeft het ontwerp gemaakt voor deze visvriendelijke pompen. Ook het fabriceren en installeren behoorde tot onze taak. We hebben de capaciteit van het gemaal  vergroot naar een totale capaciteit van 50 m3/min. Hierbij is rekening gehouden met een toekomstige bodemdaling. Na de vernieuwing van de pompen heeft De Kuiper Infrabouw het gemaalgebouw vernieuwd.

Wij hebben gerealiseerd:
- Het ontwerp.
- De civieltechnische werkzaamheden.
- De bouwkundige werkzaamheden.
- De werktuigbouwkundige renovatie.
- De sloopwerkzaamheden.

Gedurende de werkzaamheden is de waterhuishouding in stand gebleven door de toepassing van een tijdelijke pompinstallatie die gelijk was aan de bestaande pompcapaciteit.

Klaar voor de toekomst!
Geheel volgens wens van de opdrachtgever, voldoet de hele installatie van het nieuwe gemaal aan de tegenwoordige eisen ten aanzien van veiligheid, bediening, sturing, signalering en registratie met betrekking tot het waterbeheer. Het vernieuwde gemaal Haanwijk is klaar voor het waterbeheer van de toekomst!

DKIB pompgemaal Haanwijk P7030554 min

De Kuiper Infrabouw heeft zich door de jaren heen ontwikkeld tot een specialist op het gebied van gemalen. Ook bij dit werk heeft De Kuiper Infrabouw haar specialisme in mogen zetten en hiermee haar opdrachtgever ontzorgt.

Gert-Jan Schumacher
Pompgemaal P8201581 min

Meer projecten

DKIB Pannerling Drone 9 min

Gemaal Pannerling

In opdracht van Waterschap Rivierenland ontwierpen en realiseerden wij gemaal Pannerling. Dit gemaal voorziet de langste rivier van Nederland, de Linge, van voldoende vers water. Ook realiseerden wij de vislift. Zo kunnen de verschillende vissoorten in de Linge en het Pannerdensch kanaal veilig migreren in verschillende periodes.

Op basis van vertrouwen

Samenwerken met De Kuiper Infrabouw

Wij scherpen elkaar én onze opdrachtgevers net zoals je ijzer met ijzer scherpt. Op die manier kunnen wij de belofte om goed werk te leveren waar blijven maken.

Al ruim 70 jaar ervaring op het gebied van infrastructuur.
Betrouwbare partner.
Team van eigen specialisten voor ontwerp, fabricage en realisatie.