Opdrachtgever
Waterschap Rivierenland.

In samenwerking met Waterschap Rivierenland hebben wij het nieuwe gemaal aan de Kanaaldijk Zuid ontworpen en gerealiseerd. Om wateroverlast na hevig regenbuien tegen te gaan, had het gemaal Kanaaldijk Zuid meer capaciteit nodig om het water af te voeren.
Opdrachtgever
Waterschap Rivierenland.
Locatie
Hardinxveld-Giessendam.
Kanaaldijk.
Kanaal van Stenenhoek.
Uitvoering
2021 - 2022.
Bijzonderheden

In de periode 2005 tot 2015 liepen straten en woningen in Hardinxveld-Giessendam onder na hevige regenbuien. Er is afgelopen jaren hard gewerkt om deze situaties te voorkomen.
In samenwerking met Waterschap Rivierenland is het ontwerp voor het gemaal, de uitstroomconstructie en de vervangende waterkering vastgesteld. Het nieuwe gemaal heeft een hogere capaciteit om het water af te voeren. Het nieuwe gemaal heeft een capaciteit van 40m3/min. Voorheen was dit 30m3/min, het maximale debiet van de pomp is 60m3/min.
Ook hebben we:
Ook hebben we de toegangsweg naar het gemaal aangelegd van ruim 750m met een opstelplaats en een afrit nabij het gemaal. Tijdens de uitvoering van onze werkzaamheden hebben we ervoor gezorgd dat woningen, bedrijven en voorzieningen bereikbaar bleven.


In opdracht van de BAM Infra Regio West Wegen realiseerden wij maar liefst vier kunstwerken op het Leiden Bio Science Park. We voerden onze werkzaamheden uit aan de Zernikedreef en aan de Trambaan.
Aan de Zernikedreef hebben wij twee bestaande duikerconstructies aangepast. Ook realiseerden wij aan de Zernikedreef een nieuwe fietsbrug: de Hartlijnbrug. Bijzonder aan deze brug is dat het brugdek zo is aangepast dat er een schietwilg door het brugdek heen groeit. Daarnaast realiseerden wij een nieuwe fietsbrug ter hoogte van de Trambaan.
In de wijk ‘Heer en Meester’ te Hekelingen (gemeente Nissewaard) realiseerde De Kuiper Infrabouw een gloednieuwe stalen voet- en fietsbrug. Deze nieuwe verbinding tussen de Jacob van den Berglaan en de Huibrecht Hordijklaan vormt een belangrijke en veilige schakel voor het langzame verkeer in de wijk. Dankzij een slimme combinatie van prefabricage in onze eigen productielocatie en een strak geplande uitvoering op locatie, hebben wij de doorlooptijd buiten kunnen beperken.
Wij scherpen elkaar én onze opdrachtgevers net zoals je ijzer met ijzer scherpt. Op die manier kunnen wij de belofte om goed werk te leveren waar blijven maken.